Persberichten


28 dec
Pensioenfonds OPG in gelijk gesteld
Op 23 december 2009 heeft de rechtbank te Amsterdam vonnis gewezen in de zaak die Stichting Pensioenfonds OPG aanhangig heeft gemaakt tegen State Street Global Advisors Limited (SSgA). De rechtbank heeft SSgA veroordeeld tot een betaling van € 40 miljoen. Het Pensioenfonds OPG en Mediq zijn zeer tevreden met de uitspraak, die een belangrijke stap in de goede richting is. De gevolgen voor het bestaande herstelplan en de deelnemers van Pensioenfonds OPG worden nog onderzocht.

In de procedure heeft Pensioenfonds OPG SSgA als vermogensbeheerder aansprakelijk gesteld voor de schade die Pensioenfonds OPG heeft geleden doordat haar investering in een bepaald beleggingsfonds verloren is gegaan in het faillissement van Lehman Brothers. Pensioenfonds OPG is van mening dat SSgA een garantie heeft geschonden die er op neer komt dat SSgA de beleggingen van Pensioenfonds OPG had moeten beschermen tegen faillissementsrisico’s. In het vonnis heeft de rechtbank Pensioenfonds OPG gelijk gegeven en SSgA veroordeeld tot betaling aan het pensioenfonds van € 40 miljoen plus rente en proceskosten.

Lees meer

Download pdf (70 KB)
14 dec
Mediq verhuist naar markant pand aan A2
Mediq betrekt vandaag een nieuw markant hoofdkantoor aan de A2, Leidsche Rijn, Utrecht. Het glazen pand oogt open, is modern en goed bereikbaar. Met de verhuizing gaat Mediq deel uitmaken van de Utrechtse Zorgboulevard, waar ook het St. Antonius Ziekenhuis zich zal vestigen.
Lees meer

Download pdf (42 KB)
9 dec
Verhoging receptregelvergoeding voor 2010
Mediq vindt het terecht dat de NZa de receptregelvergoeding verhoogt. Eerdere onderzoeken hebben reeds aangetoond dat de financiële consequenties van het preferentiebeleid veel groter zijn dan voorheen voorzien. Een verhoging van de receptregelvergoeding was noodzakelijk om de toegang tot zorg en geneesmiddelen in Nederland, die tot de top van Europa behoort, te handhaven. Daarnaast geeft de NZa meer ruimte voor onderhandelingen tussen verzekeraars en apotheken over additionele zorgdiensten.
Lees meer

Download pdf (43 KB)
30 nov
Mediq Apotheken en CZ sluiten meerjarig contract
Mediq Apotheken en zorgverzekeraar CZ hebben voor 2 jaar een contract gesloten dat een alternatief biedt voor het preferentiebeleid. Kern van het contract is dat prijzen van geneesmiddelen omlaag gaan, Mediq een hoger tarief krijgt voor de dienstverlening en Mediq baas blijft over het eigen schap. Waar bij het preferentiebeleid verzekeraars de inkoop van medicijnen overnemen, blijft bij dit contract Mediq verantwoordelijk voor de keuze van leverancier. Dit betekent dat de Mediq apotheker weer op basis van het voorschrift van de huisarts lokaal bepaalt welk geneesmiddel wordt afgeleverd in plaats van dat een verzekeraar landelijk vaststelt welke medicijnen als enige voor vergoeding in aanmerking komen. Daarnaast gaan CZ en Mediq Apotheken samen extra zorgdiensten ontwikkelen voor hun klanten. Het contract gaat 1 januari 2010 in.
Lees meer

Download pdf (115 KB)
27 okt
Q3 2009: Sterke resultaten Direct en Institutioneel buitenland

Financiële kernpunten

Het bedrijfsresultaat van Mediq nam toe met 37% in vergelijking met het derde kwartaal van 2008. Het resultaat bij Direct & Institutioneel groeide met 19%. Het bedrijfsresultaat uit gewone bedrijfsvoering nam af met 6%. Deze daling werd veroorzaakt door een eenmalige reorganisatievoorziening van € 4,1 miljoen bij Apotheken Nederland en verdere prijsdalingen door het preferentiebeleid.

De omzet daalde met 4%, maar zou bij constante wisselkoersen gelijk zijn gebleven. De omzet bij Direct & Institutioneel nam toe met 9%. Bij Apotheken Internationaal daalde de omzet met 19%, waarvan 14 procentpunt door de daling van de zloty.

Het bedrijfsresultaat 2009 zal uitkomen rond € 110 miljoen. Dit is aan de bovenkant van de eerder afgegeven bandbreedte.


Lees meer

Download pdf (267 KB)
6 okt
Opties Mediq vanaf vandaag genoteerd
Mediq heeft vanaf vandaag een optienotering aan de NYSE Liffe optiebeurs van Amsterdam. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de vraag vanuit de markt naar dit type beleggingsproducten.

Mediq maakt sinds september 2008 deel uit van de Euronext Amsterdam Midkap Index. De handel in opties op het aandeel versterkt de zichtbaarheid van Mediq in de financiële wereld en kan de liquiditeit van het aandeel verder vergroten.

Lees meer

Download pdf (71 KB)
2 okt
Mediq rondt verkoop Belgische groothandel en apotheken af
Na het ontvangen van de goedkeuring van de Belgische mededingingsautoriteit heeft Mediq vandaag de verkoop van haar Belgische farmaceutische groothandelsactiviteiten afgerond. Alle activiteiten en medewerkers zijn verkocht aan Celesio. De apotheken waren al per 1 augustus overgenomen door een dochteronderneming van Febelco. De totale overnamesom voor de ondernemingen bedraagt € 25 miljoen in contanten.
Lees meer

Download pdf (93 KB)
11 sep
Mediq niet betrokken bij bieding CCS
In een analistenrapport van SNS Securities van vandaag wordt gesuggereerd dat Mediq betrokken is bij een biedingproces voor het Amerikaanse CCS Medical. Die suggestie is onjuist.
Lees meer

Download pdf (191 KB)
29 jul
Solide groei bedrijfsresultaat tweede kwartaal 2009
Belangrijke bijdrage internationale activiteiten Direct & Institutioneel

Financiële kernpunten tweede kwartaal 2009

- Het bedrijfsresultaat uit gewone bedrijfsvoering* nam toe met 4%. Zowel Apotheken Nederland als Direct & Institutioneel droegen daaraan bij
- De omzet daalde met 5% (bleef gelijk bij constante wisselkoersen). De omzet bij Direct & Institutioneel nam toe met 10%. Bij Apotheken Internationaal daalde de omzet met 22%, waarvan 16 procentpunt werd veroorzaakt door de daling van de zloty
- Het verwachte bedrijfsresultaat 2009 ligt tussen € 105 miljoen en € 110 miljoen. Dit vervangt de eerder afgegeven omzetverwachting

Lees meer

Download pdf (258 KB)
17 jul
Verkoop Belgische farmaceutische groothandel en apotheken
Mediq heeft overeenstemming bereikt over de verkoop van haar Belgische activiteiten op het gebied van geneesmiddelendistributie. Zowel de groothandel als de apotheken worden verkocht. Met het terugtreden uit de Belgische markt voor geneesmiddelendistributie kan Mediq haar focus en middelen verder concentreren op haar kernmarkten: apotheek- en groothandelsactiviteiten in Nederland en Polen en de directe en institutionele activiteiten in acht landen.
Lees meer

Download pdf (84 KB)
16 jul
Wijzigingen groepsdirectie Mediq
Mediq kondigt vandaag een aantal wijzigingen aan in de samenstelling van en de verantwoordelijkheden binnen de groepsdirectie, met als doel een scherpere focus op operationele resultaten. De wijzigingen worden geïmplementeerd per 1 augustus.
Lees meer

Download pdf (89 KB)
30 jun
Namaak insulinenaalden in Nederland van de markt gehaald
De namaak insulinenaalden die in het eerste kwartaal van dit jaar op de Nederlandse markt terecht zijn gekomen, zijn na een intensieve terughaalactie van de markt gehaald. De Inspectie voor de Gezondheidszorg maakte op 20 juni jongstleden bekend dat er naar schatting 300 doosjes namaak insulinenaalden nog in het bezit waren van diabetespatiënten, ondanks eerdere terugroepacties.
Lees meer

Download pdf (623 KB)
20 jun
Belangrijk bericht voor gebruikers NovoFine naalden
Afgelopen maanden zijn er ondeugdelijke insulinenaalden op de Nederlandse markt terecht gekomen. Het betreft nagemaakte NovoFine naalden. De orginele naalden worden geproduceerd door Novo Nordisk A.S. Inmiddels heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg een onderzoek ingesteld naar de herkomst van deze naalden. Na klachten over het gebruiksgemak van de naalden heeft distributeur Mediq Direct Diabetes onmiddellijk klanten telefonisch en schriftelijk benaderd om hen hierover in te lichten om de naalden weg te gooien of terug te sturen en nieuwe te bestellen. Er zijn geen gezondheidsklachten bekend. We weten dat het merendeel van de producten die via Mediq Direct Diabetes zijn geleverd niet meer in omloop is.
Lees meer

Download pdf (159 KB)
28 apr
1e kwartaal 2009: nettoresultaat € 14,3 miljoen
Financiële kernpunten - De omzet steeg met 0,5% (5,9% bij constante wisselkoersen). De forse toename bij Direct + Institutioneel werd deels tenietgedaan door forse prijs- en margedaling op generieke geneesmiddelen (Apotheken NL) en daling van Poolse zloty (Apotheken Internationaal). − Het bedrijfsresultaat daalde met € 9,0 miljoen (28%) waarvan € 7,4 miljoen bij Apotheken NL. − Vooruitzichten 2009: omzet + 5% tegen constante wisselkoersen.
Lees meer

Download pdf (368 KB)
9 apr
OPG heet voortaan Mediq
Met ingang van vandaag is Mediq NV de nieuwe naam van OPG Groep NV. De naamwijziging van de holding, waarmee de Algemene Vergadering van Aandeelhouders gisteren akkoord is gegaan, maakt deel uit van de groepsbrede naam- en huisstijlwijziging.
Lees meer

Download pdf (87 KB)
8 apr
Benoeming Marga van Weelden tot lid RvC
Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders is Marga van Weelden (1953) gisteren benoemd tot nieuwe commissaris van Mediq NV (voorheen OPG Groep NV).
Lees meer

Download pdf (53 KB)
18 feb
4e kwartaal 2008: OPG realiseert winstverwachting
Maximale focus op positionering in veranderende Nederlandse apotheekmarkt

Financiële kernpunten vierde kwartaal 2008
Omzet + 4% ten opzichte van het vierde kwartaal 2007
- Apotheken Nederland - 7%
- Apotheken Internationaal - 1%
- Direct & Institutioneel + 25%
Bedrijfsresultaat € 16,8 miljoen (- 52%)
- Apotheken Nederland € 5,8 miljoen (- 70%)
- Apotheken Internationaal - € 0,7 miljoen (> - 100%)
- Direct & Institutioneel € 17,8 miljoen (- 4%)
- Overig - € 6,1 miljoen (- 56%)
Nettoresultaat - 90% met name door lager bedrijfsresultaat en hogere effectieve belastingdruk
Lees meer

Download pdf (236 KB)
 

E-mail Alert

U kunt zich via de email nieuws service aanmelden voor rechtstreekse toezending van persberichten per email.



Contactgegevens

Mediq Corporate Communicatie
Postbus 2066
3500 GB Utrecht

Investor Relations
Catrien van Buttingha Wichers, Hoofd Corporate Communicatie
T: +31(0)30 282 16 09
catrien.van.buttingha@mediq.com

Pers
Annegees van Linge, woordvoerder
T: +31 (0)30 282 1325
annegees.van.linge@mediq.com

 

RSS

rss

Doorsturen

Stuur een link naar deze pagina door.


Uw gegevens

Naam *
Email *

Gegevens ontvanger

Naam *
Email *
* Verplichte velden